Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Hyr

Vodafone Albania dhe Kryqi i Kuq ndihmojnë familjet e prekura nga përmbytjet‏

Lajme-Treg 07/02/2015

Vodafone Albania nëpërmjet Fondacionit Vodafone Albania u vjen në ndihmë familjeve të prekura nga përmbytjet nëpërmjet një pakete ndihmash.

Fondacioni Vodafone Albania në bashkëpunim me Kryqin e Kuq Shqiptar njoftuan nisjen e shpërndarjes së ndihmave me ushqime dhe batanije për 500 familjet e evakuara nga përmbytjet në zonat e prekura dhe veçanërisht në Fier e  Vlorë, ku dëmi është më i madh.

Drejtori i Fondacionit Vodafone Albania, Albi Greva u shpreh: “Në këto momente, nevoja nuk është vetëm emergjente. Ajo thërret për kontributin e të gjithëve. Ndaj do të donim të inkurajonim komunitetin e biznesit, institucionet dhe qytetarët qe të kontribojnë me çfarë munden për të ndihmuar njerëzit në nevojë të prekur nga kjo fatkeqësi natyrore. Ndihma jonë kerkohet sot, sepse nesër për ta është vonë”.

Sekretari i Pergjigjtshem i Kryqit te Kuq Shqiptar Artur Katuci tha se “Vullnetarët dhe aktivistët e Kryqit te Kuq Shqiptar janë në terren prej ditesh. Jemi në fazën e shpërndarjes se ndihmave për një numër të konsiderueshëm familjesh të prekura në zonat e përmbytura. Partneriteti me Fondacionin Vodafone Albania mundësoi realizimin e operacionet tona të para te menjëhershme për të cilat jemi në koordinim me autoritetet lokale. Është institucioni i parë që na ka telefonuar për të kontribuar në mënyrë të menjëhershme”.

Nuk ka tag

444 herë e lexuar, 1 herë sot

  

 • Si të përgatiteni për një intervistë pune?

  by në 08/01/2018 - 0 Komente

  Disa rregulla të thjeshta për të qenë kandidati kryesor për vendin e punës Të gjithëve na ka rastisur të jemi prezentë në një intervistë për një vend pune. Emocionet padiskutim janë të mëdha, e ndoshta çdo rregull i mësuar më parë, në ato momente harrohet. Megjithatë e rëndësishme është siguria dhe besimi në aftësitë tona, […]

 • 50 ide biznesi për të rinjtë e vendeve në zhvillim

  by në 11/01/2018 - 0 Komente

  Kontabiliteti. Nëse keni një diplomë kontabiliteti mund të filloni një shërbim si kontabilist i pavarur për bizneset e tjera të vogla që nuk mund të përballojnë një person me kohë të plotë.   Marketing affiliate. Nëse jeni një person bindës, mund të merrni një komision nga një kompani për shitjen e prodhimeve të tyre drejt […]

 • 15 pyetjet më të zakonshme në një intervistë pune

  by në 10/01/2018 - 0 Komente

  Nuk ka rëndësi nëse është hera e parë, apo e 100-të që intervistoheni për një vend pune. Gjithmonë është e rëndësishme që të jeni të përgatitur, që nga kontakti juaj fillestar me menaxherin e punësimit dhe në vijim. Sigurohuni që keni njohuri të mjaftueshme për kompaninë kohët e fundit, nëse është cituar në lajme, ka […]

 • Parimet themelore të dizajnit për dekorimin e shtëpisë

  by në 12/01/2018 - 0 Komente

  Disa njerëz kanë talent të lindur për dekorimin ose dizajnin. Të tjerët i mësojnë aftësitë dhe janë në gjendje t’i zbatojnë me sukses. Ka edhe të tjerë, që nuk janë shumë të aftë për dizajn, por disa teknika bazë mund t’i ndihmojnë shumë. Këto rregulla dhe parime për rregullimin janë mjaft të thjeshta dhe shumica […]

 • Sjellja e blerësit dhe strategjia e marketingut

  by në 09/01/2018 - 0 Komente

  Sjellja e blerësit është qasja sistematike e konsumatorëve kur hyjnë në procesin e blerjes dhe arrijnë të marrin vendime. Procesi i vendimmarrjes hap pas hapi, së bashku me mënyrat e zakonshme të vendimmarrjes, janë të dobishme për zhvillimin e strategjive të marketingut.   Njohja është e nevojshme Hapi i parë në procesin e blerjes së […]

total