Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Hyr

Çfarë është AMG tek një Mercedes?

Bota e makinave 09/05/2014

Nëse automjeti juaj ka një shenjë AMG, duhet ta dini se jeni ulur në një nga makinat më të mira. Tre shkronjat e vogla nuk të bëjnë shumë për vete, por qëndrojnë aty për ta bërë makinën e veçantë .

Të gjithë prodhuesit kryesorë të makinave kanë edhe repartet e tyre ose kompanitë bashkëpunuese për të modifikuar modelet. Mercedes – Benz ka repartin e vet të quajtur Mercedes – AMG GmbH, por zakonisht njihet thjesht si AMG . Mund të themi se AMG është gjembi në bishtin e një Mercedesi. Vazhdo leximin …

5594 herë e lexuar, 4 herë sot

  • Ndryshimi i çmimeve të shitjes së apartamenteve në Tiranë

    by në 29/09/2018 - 0 Komente

    ZONA I Zona 1/1 Kinema “Ali Demi”, fusha e sportif, fshati Shkozë, Depo e Ujit, ishte 98,000 lekë/ m2, bëhet 97,700 lekë/m2   Zona 1 /2 Poligrafiku, Shkoza, Uzina e Autotraktorëve, fshati Shkozë, Lanabregas, Linzë, Sauk, ishte 80,000 lekë/ m2, bëhet 78,000 lekë/m2   ZONA 2 Zona 2/1 Piramida, stadiumi “Qemal Stafa”, ishte 187,000 lekem2, […]

  • 7 rregulla që duhet t’i thyesh kur intervistohesh për punë

    by në 29/09/2018 - 0 Komente

    Intervistat mund të jenë argëtuese. Ata që kanë kaluar disa intervista e dinë se nuk ka pse të jetë një përvojë e vështirë dhe stresuese. Stigma që rrethon intervistën është se gjithmonë duhet të mendoni për të projektuar versionin më të mirë të vetes. Por, kur intervistoheni disa herë, mësoni se më shumë se çdo […]

20 shitjet e fundit