Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Hyr

Fjalet kyce per te kerkuar ne internet gjithcka ne shitje

Këshilla të dobishme 10/03/2016

Cilat jane fjalet kyce per te kerkuar ne internet gjithcka ne shitje? A varen rezultatet e kerkimit nga menyra si kerkojme?

Pjeserisht po. Në fakt rezultatet e kerkimit jane produkt i fjaleve kyce qe ka vendosur autori i postimit te faqes se internetit dhe i menyres se si kerkoni ju. Edhe menyra se si motoret e kerkimit perzgjedhin rezultatet kane ndryshuar me kalimin e kohes, kjo per arsyen e vetme qe vizitoret te gjejne sa me shpejt dhe sa me sakte ate qe kerkojne. Ne rastin e kerkimit te ofertave te publikuara ne internet duhet te keni parasysh disa nga fjalet kyce qe perdoren nga postuesit dhe publikuesit, ne menyre qe edhe ju te merrni rezultatet sa me shpejt. Me poshte po ju tregojme disa sugjerime dhe fjalet kyce qe perdoren me shpesh tek 100oferta.com

Mund te kerkoni ne Google duke shkruar nje fjale te vetme, por duke kerkuar me nje grup fjalesh rezultatet do te jene me te sakta. P.sh. :

 • ne vend te kerkoni vetem me fjalen “ makina” mund te kerkoni me “ gjej makina ne shitje te perdorura “, e njejta gje edhe per prona , shtepi , pune etj – gjej prona ne shitje , gjej pune , kerkoj apartament tirane , gjej apartament ne shitje , gjej shtepi me qera , gjej prona shtepi ne shitje , gjej telefona te perdorur ne shitje , gjej mobilje ne shitje , njoftime per makina ne shitje , njoftime per shtepi me qera, njoftime per shtepi ne shitje , njoftime per telefona te perdorur , njoftime per laptop , njoftime per kompjuter ne shitje , etj.

si te kerkoj ne internet

Nëse nuk keni perseri rezultatet e duhura nga kerkimi mund te alternoni fjalet brenda grupimit. P.sh.:

 • kerkoj makina ne shitje , shitje makinash , tregu i makinave , kerkoj te blej makine , makina te perdorura per shitje , shtepi te reja ne shitje , shtepi ne shitje Tirane , shtepi ne shitje bregdet , shtepi pushimi , dhoma plazhi me qera , dua pune , kerkoj pune , vend pune , shtepi me qera ne qender ose periferi , shtepi me qera Tirane , kerkoj shtepi me qera , blej shtepi , blerje shtepie , kerkoj prone , kerkoj te blej pasuri te patundshme , kerkoj te blej telefon te perdorur , kerkoj laptop te perdorur , kerkoj laptop profesional , kerkoj pune , blerje mobilje , kerkoj mobilje , puna ime , jap me qera , marr me qera , blej sende te perdorura , shes shtepi , shes makine , makina ime , okazion shitje , oferta shitje , etj.

gjej gjithcka ne shitje

Nje menyre tjeter qe mund t’ju sjelle rezultat eshte kerkimi me togfjaleshat e mesiperm nepermjet fotove (klikoni tab-in “Fotografi” poshte kutise se kerkimit ne Google). Ne kete togfjaleshat mund te jene me te permbledhur, duke synuar te kerkoni titullin e fotografise qe eshte publikuar. P.sh.:

 • makine sportive , makine mercedes ne shitje , fuoristrade ne shitje , televizor i perdorur , lojra per kompjuter , kopertina e librit , shtepi me oborr , shtepi me 3 dhoma , apartament nga brenda , dhome gjumi , dhome ngrenie , salloni i shtepise , projekti i shtepise , njoftimi per makinene, motor me patente , motociklete e re, biciklete ne gjendje shume te mire , veshje te reja , Laptop i ri , makine e sapo ardhur , mobilje te reja , makina nga brenda, motori i makines , timoni i makines , arredimi i shtepise , dyshek dopjo , celular i perdorur, makine e perdorur, makine me kambio automatike, makine per femra , vend i lire pune , etj.

kompjuter laptop ne shitje

2840 herë e lexuar, 1 herë sot

 • Ndryshimi i çmimeve të shitjes së apartamenteve në Tiranë

  by në 29/09/2018 - 0 Komente

  ZONA I Zona 1/1 Kinema “Ali Demi”, fusha e sportif, fshati Shkozë, Depo e Ujit, ishte 98,000 lekë/ m2, bëhet 97,700 lekë/m2   Zona 1 /2 Poligrafiku, Shkoza, Uzina e Autotraktorëve, fshati Shkozë, Lanabregas, Linzë, Sauk, ishte 80,000 lekë/ m2, bëhet 78,000 lekë/m2   ZONA 2 Zona 2/1 Piramida, stadiumi “Qemal Stafa”, ishte 187,000 lekem2, […]

 • 7 rregulla që duhet t’i thyesh kur intervistohesh për punë

  by në 29/09/2018 - 0 Komente

  Intervistat mund të jenë argëtuese. Ata që kanë kaluar disa intervista e dinë se nuk ka pse të jetë një përvojë e vështirë dhe stresuese. Stigma që rrethon intervistën është se gjithmonë duhet të mendoni për të projektuar versionin më të mirë të vetes. Por, kur intervistoheni disa herë, mësoni se më shumë se çdo […]

20 shitjet e fundit