Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Hyr

Elbasan, mbyllen 40% e bizneseve nga Task Force

Lajme-Treg 31/01/2015

Pas një kontrolli të kryer nga një grup task-forcë i Drejtorisë së Tatim-Taksave, janë mbyllur 40% e bizneseve në Elbasan, pasi kanë patur parregullsi të shumta në pagimin e tatimeve dhe sigurimet e punonjësve.

Drejtoria e Tatim-Taksave të Elbasanit, kishte paralajmërua bizneset problematike disa ditë më parë, por drejtuesit e tyre nuk kanë shlyer detyrimet. Pas kësaj ka filluar aksioni nga Task Force në zonën e universitetit “Aleksandër Xhuvani” dhe pas kontrollit në shumë biznese, kryesisht shërbime, është marrë masa drastike për mbylljen e tyre.

545 herë e lexuar, 0 herë sot

  • Ndryshimi i çmimeve të shitjes së apartamenteve në Tiranë

    by në 29/09/2018 - 0 Komente

    ZONA I Zona 1/1 Kinema “Ali Demi”, fusha e sportif, fshati Shkozë, Depo e Ujit, ishte 98,000 lekë/ m2, bëhet 97,700 lekë/m2   Zona 1 /2 Poligrafiku, Shkoza, Uzina e Autotraktorëve, fshati Shkozë, Lanabregas, Linzë, Sauk, ishte 80,000 lekë/ m2, bëhet 78,000 lekë/m2   ZONA 2 Zona 2/1 Piramida, stadiumi “Qemal Stafa”, ishte 187,000 lekem2, […]

  • 7 rregulla që duhet t’i thyesh kur intervistohesh për punë

    by në 29/09/2018 - 0 Komente

    Intervistat mund të jenë argëtuese. Ata që kanë kaluar disa intervista e dinë se nuk ka pse të jetë një përvojë e vështirë dhe stresuese. Stigma që rrethon intervistën është se gjithmonë duhet të mendoni për të projektuar versionin më të mirë të vetes. Por, kur intervistoheni disa herë, mësoni se më shumë se çdo […]

20 shitjet e fundit