Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Hyr

Banesat sociale, priten 170 emrat përfitues

Lajme-Treg 15/02/2015

Deri në fund të javës së ardhshme do të jenë publikë 170 emrat përfitues të baneave sociale.

Më parë miratimi do të kalojë në këshillin bashkiak të Tiranës dhe mbledhja është caktuar ditën e enjte.

Komisioni i Vlerësimit do të dorëzojë 170 emra në këshillin bashkiak.

Ata janë të pastrehë që kanë bërë aplikimet dhe pasi kanë kompletuar gjithë dokumentacionin e nevojshëm kanë marrë përgjigje pozitive nga Komisioni i Vlerësimit.

Përpara një viti Bashkia e Tiranës ka marrë në dorëzim nga firma ndërtuese 385 apartamente.

Hapësirat në këto hyrje variojnë nga 1+1 deri në 3+1 dhe pagesa e qerasë mujore është më e lirë krahasuar me qeratë e tregut. Qeraja për një hyrje është nga 4-10 mijë lekë.

/ mapo.al

608 herë e lexuar, 1 herë sot

  • Ndryshimi i çmimeve të shitjes së apartamenteve në Tiranë

    by në 29/09/2018 - 0 Komente

    ZONA I Zona 1/1 Kinema “Ali Demi”, fusha e sportif, fshati Shkozë, Depo e Ujit, ishte 98,000 lekë/ m2, bëhet 97,700 lekë/m2   Zona 1 /2 Poligrafiku, Shkoza, Uzina e Autotraktorëve, fshati Shkozë, Lanabregas, Linzë, Sauk, ishte 80,000 lekë/ m2, bëhet 78,000 lekë/m2   ZONA 2 Zona 2/1 Piramida, stadiumi “Qemal Stafa”, ishte 187,000 lekem2, […]

  • 7 rregulla që duhet t’i thyesh kur intervistohesh për punë

    by në 29/09/2018 - 0 Komente

    Intervistat mund të jenë argëtuese. Ata që kanë kaluar disa intervista e dinë se nuk ka pse të jetë një përvojë e vështirë dhe stresuese. Stigma që rrethon intervistën është se gjithmonë duhet të mendoni për të projektuar versionin më të mirë të vetes. Por, kur intervistoheni disa herë, mësoni se më shumë se çdo […]

20 shitjet e fundit