Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Hyr

iPhone 6, prezantohet në shtator

Promovim 16/08/2014

Konferenca e 9 shtatorit nga Apple shihet si dita që më në fund iPhone 6 do të zbulohet, por data për shitjen e tij mund të shtyhet javët e ardhshme.

iPhone i ardhshëm do të jetë në dy variante: me ekran 4.7-inch dhe versionin phablet me një ekran 5.5-inç. Por ky i fundit nuk do të jetë nëpër vitrina edhe disa muaj më pas. Smartphone i ri i Apple, që po pritet me kaq shumë kureshtje do të vijë në dhjetor 2014 dhe vonesa justifikohet për shkak të çështjeve komplekse të prodhimit.

1

Në bazë të raporteve të shumta deri tani, gjashtë risitë kryesore në lidhje me iPhone 6 janë formësuar.

 

Madhësia

Apple nuk ka mohuar se do të sjellë versione më të mëdha të celularit në. Nga informacionet që kanë rrjedhur duket se iphone I ardhshëm do të jetë më i madh, më i hollë dhe ndryshe nga e projektimi që është parë vitin e kaluar. IPhone 6 do të kenë qoshe më të lakuara.

Një pjesë e tyre do të jenë me xham safiri dhe do të kushtojnë 50-70 USD më shumë, por materiali do të jetë i kufizuar dhe I vlefshëm vetëm për rreth 100.000 prej variantit me ekran 5.5-inch, megjithëse raportohet se teknologjiea GTA mund të dorëzojë vetëm 2 milion deri në fund të vitit 2014.

Gjithashtu besohet se pikun e prodhimit iPhone 6 do ta arrijë mes fundit të 2014 dhe fillimit të vitit 2015.

 

100 milionë iPhone të rinj

Ndërsa versioni 5.7 inch do të prodhohet më pak, furnizuesit e chip-ave në Azi janë duke u përgatitur për një porosi prej 100 milionë, sipas synimeve të Apple.

Informacioni është në përputhje me parashikimet e mëparshme të analistëve që mendojne se iPhones 6 do të prodhohet deri nënë 120 milion copë gjatë periudhës së njëjtë edhe pse duhet theksuar se një pjesë e dërgesave përfshin iPhone 5s dhe 5C.

 

128GB RAM nga Samsung

Raportohet se blerësit mund të presin një variant iPhone 6 me deri në 128GB memorie të brendshme, por Apple do të bëjë një pjesë të kërkesave të RAM nga Samsung, duke treguar që disa nga iPhone 6 do të kenë komponentë të rëndësishëm nga prodhuesit e Galaxy.

 

Bateri më të mira për të shuar akuzat

Apple ka premtuar se iPhone dhe iPad I ri do të përmirësohen në mënyrë të konsiderueshme dhe kjo do të bëhet realitet nëpërmjet iPhone 6 me një kabëll më të qëndrueshëm i shoqëruar me një portë USB.

 

Ekran me rezolucion Retinë

Dy modelet iPhone 6 do kenë ekran retinë me rezolucion 1334 x 750 për 4.7-inch dhe 2208 x 1242 për 5.5-inch, të optimizuar me kodet iOS 8.

 

Shpërndarja globale

iPhone 6 do të shitet në të njëjtën kohë në gjithë tregjet kryesore. SHBA dhe Kina do të ketë iPhone 6 në të njëjtën kohë dhe ndoshta data për shpërndarjen e parë mund të jetë më 19 shtator.

 

939 herë e lexuar, 1 herë sot

  

 • 10 këshilla për të shitur një makinë të përdorur

  by në 15/09/2017 - 1 Komente

  1. Të njohësh tregun Do të jetë e lehtë të shisni makinën tuaj? Apo do t’ju duhet të ulni çmimin dhe të prisni gjatë? Ja disa të dhëna interesante: –          Makinat familjare edhe pse nuk kanë shumë fansa, kanë një kërkesë në rritje –          Shitjet e makinave të modifikuara dhe sportive janë sezonale; më shumë […]

 • Promovo biznesin në blogun e 100oferta.com

  by në 15/09/2017 - 0 Komente

  Kërkon të përhapësh idetë e tua? Dëshiron të promovosh një sipërmarrje? Ke një reagim për funksionimin e tregut? Shkruaj në blogun e 100oferta.com dhe do kesh mundësinë që shkrimi të lexohet nga mijëra vizitorë në ditë, të përhapet brenda pak minutash në rrjetet kryesore sociale: Facebook, Linkedln, Twitter, Google+ etj., në të cilat 100oferta.com ka […]

 • Si të blesh makina në ankand

  by në 14/10/2017 - 0 Komente

  Ka shumë mënyra për të blerë një makinë në Evropë, por kur bëhet fjalë për blerje të zgjuara me çmime sa më të lira një nga mënyrat më të mira është ajo e ankandit. Ankandi në internet ndryshon nga ankandi i zakonshëm i makinave, por disa nga rregullat bazë janë të njëjta. Duhet të regjistroheni […]

 • Cila është më e mira nga makinat e përdorura?

  by në 31/08/2017 - 0 Komente

  Kompania prestigjoze e testimit të makinave Dekra ka vlerësuar 15 milion inspektime të automjeteve. Kur ble një makinë të përdorur, ka edhe shumë rreziqe. Për shembull, vlerësimi i kostove për mirëmbajtjen e vazhdueshme: Sa është rreziku për blerjen e një makine që ka përshkuar 100,000 kilometra? A ka nevojë për shërbime në kutinë e shpejtësisë, […]

 • Çmimet e automjeteve të përdorura 2017

  by në 25/10/2017 - 0 Komente

  Përcaktimi i çmimeve mesatare të makinave sipas vendeve kërkon modele komplekse të përcaktimit të çmimeve, por këtë studim e ka realizuar me sukses Car Spring. Për makinat e përdorura, kjo mund të jetë edhe më e komplikuar. Shkalla e zhvlerësimit nga një makinë në tjetrën fillon në momentin kur makina shitet nga pronari i parë […]

total