Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Hyr

BERZH e KE, 18 milionë euro grant për By-Pass-in e Vlorës

Lajme-Treg 04/02/2015

Ministria i Financave dhe ajo e Transportit, nënshkruan sot një marrëveshje me BERZH dhe KE për një grant prej 18 milionë euro që do shkojnë për ndërtimin e By Pass-it të Vlorës.

Ministri i Financave Shkëlqim Cani, tha pas nënshkrimit të marrëveshjes se me këtë shumë plotësohet vlera prej 53 milionë euro që shkon për 29 km rrugë, rrugë që shmanget nga qyteti i Vlorës.

Ministri i Transportit, Edmond Haxhinasto, premtoi që brenda muajit mars do të nënshkruhet edhe kontrata për fillimin e punimeve për By-passin e Vlorës.

Përfitime të mëdha pritet të ketë turizmi, mjedisi dhe transporti.

542 herë e lexuar, 1 herë sot

  

  • Ndryshimi i çmimeve të shitjes së apartamenteve në Tiranë

    by në 29/09/2018 - 0 Komente

    ZONA I Zona 1/1 Kinema “Ali Demi”, fusha e sportif, fshati Shkozë, Depo e Ujit, ishte 98,000 lekë/ m2, bëhet 97,700 lekë/m2   Zona 1 /2 Poligrafiku, Shkoza, Uzina e Autotraktorëve, fshati Shkozë, Lanabregas, Linzë, Sauk, ishte 80,000 lekë/ m2, bëhet 78,000 lekë/m2   ZONA 2 Zona 2/1 Piramida, stadiumi “Qemal Stafa”, ishte 187,000 lekem2, […]

  • 7 rregulla që duhet t’i thyesh kur intervistohesh për punë

    by në 29/09/2018 - 0 Komente

    Intervistat mund të jenë argëtuese. Ata që kanë kaluar disa intervista e dinë se nuk ka pse të jetë një përvojë e vështirë dhe stresuese. Stigma që rrethon intervistën është se gjithmonë duhet të mendoni për të projektuar versionin më të mirë të vetes. Por, kur intervistoheni disa herë, mësoni se më shumë se çdo […]

20 shitjet e fundit

total