Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Hyr

AMC dhuron pajisje elektroshtëpiake për të përmbyturit

Lajme-Treg 10/02/2015

AMC dhuron pajisje elektroshtëpiake për të përmbyturit në jugun e vendit, duke shprehur solidaritetin për familjet e dëmtuara. Drejtori Ekzekutiv i AMC, Dimitrios Blatsios, bëri të ditur se kompania që ai përfaqëson ka vënë në dispozicion një shumë të konsiderueshme për të ndihmuar familjet e dëmtuara.

AMC, pasi kontaktoi me institucionet shtetërore që po menaxhojnë emergjencën, vendosi që kontributin e saj ta ofrojë për familjet me probleme sociale. Në bashkëpunim me Shërbimin Social Shtetëror janë identifikuar familjet që kanë persona me aftësi të kufizuara dhe familjet me përkrahje sociale, të cilave do t`u lehtësohen humbjet e shkaktuara nga vërshimet e ujit dhe reshjet e shiut.

Është një sasi pajisjesh elektroshtëpiake, të cilat do të shpërndahen nga AMC në bashkëpunim me Shërbimin Social Shtetëror. Ndërkaq, reshjet dhe përmbytjet nuk kanë ndikuar në shërbimet që ofron AMC. Stafi teknik po mban në vëzhgim situatën, në mënyrë që komunikimi të vazhdojë të shërbejë si një ndihmë më shumë në kushtet e emergjencës.

 

Nuk ka tag

549 herë e lexuar, 1 herë sot

  

 • 19 ide për dekorimin e shtëpisë me qira

  by në 02/08/2016 - 0 Komente

  Të jetosh në një hapësirë ​​të vogël është e vështirë, sidomos kur mundësitë tuaja për dekorime janë të kufizuara nga rregullat që ka vendosur edhe qiradhënësi.  Ja 19 ide origjinale dhe të thjeshta për t’u realizuar, që ju frymëzojnë për dekorimin e shtëpisë (dhe hapësirën) në mënyrën që dëshironi, pa shkelur asnjë nga detyrimet që […]

 • 10 këshilla për të blerë një makinë të përdorur

  by në 06/01/2016 - 3 Komente

  1. Pse po blini një makinë të përdorur? Nëse keni vendosur të blini një makinë të përdorur, keni marë një vendim të mençur. Mund të gjeni një makinë pothuajse aq të mirë sa edhe një e re.

 • 10 këshilla për të shitur një makinë të përdorur

  by në 15/01/2017 - 1 Komente

  1. Të njohësh tregun Do të jetë e lehtë të shisni makinën tuaj? Apo do t’ju duhet të ulni çmimin dhe të prisni gjatë? Ja disa të dhëna interesante: –          Makinat familjare edhe pse nuk kanë shumë fansa, kanë një kërkesë në rritje –          Shitjet e makinave të modifikuara dhe sportive janë sezonale; më shumë […]

 • SHBA kërkon urgjentisht shoferë për kamionë

  by në 10/10/2015 - 0 Komente

  Deri në fund të ketij viti do të krijohet një mungesë prej 50.000 shoferë kamioni në Shtetet e Bashkuara, sipas raportit nga Shoqatave Amerikane e Kamionëve (ATA). Bizneseve amerikane ju duhen shoferët e kamionëve për të transportuar mallrat për dërgesat e përditshme dhe çdo gjë të domosdoshme, nga ushqimi në supermarkete deri tek dërgesat e […]

 • Shfaqi ofertat përsëri në faqen e parë!

  by në 11/02/2017 - 2 Komente

  Ofertat e publikuara mund t’i shfaqësh përsëri në faqen e parë, çdo 24 orë, pa pritur aprovim dhe falas. Ky është një veprim fare i thjeshtë: mjafton të klikoni vetëm një buton që gjendet në fund të njoftimit, ose një ikonë tek paneli “Menaxhoni njoftimet” dhe automatikisht oferta ngjitet në krye të faqes së parë. Shih shembujt […]

total