Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Hyr

5 këshilla për të shitur online

Këshilla të dobishme 20/02/2012

1.      Vlerësoni realisht.

Ajo që doni të shisni mund t’ju duket e zhvlerësuar më shumë se ç’duhet. A ju duket kështu edhe të tjerëve? Ndoshta po, ndoshta jo. Ndonjëherë blerësit çuditen se sa lirë po gjejnë atë që duan të blejnë. Gjeni vlerën reale të asaj që po shisni duke e krahasuar me të tjera.

2.      Arsyeja e shitjes

Po shisni diçka për të nxjerrë përfitime? Kjo nuk është shumë e mirë. Disa njerëz e kanë hobi të shesin, të tjerë të blejnë. Ju mund të shisni diçka për të cilën nuk kini më nevojë dhe nuk do të pendoheni më vonë.

3.      Ja vlen koha?

Sa kohë ju duhet të merreni me atë që po shisni? Nëse ju duhet 1 minutë regjistrimi në 100oferta.com dhe disa minuta për të postuar njoftimin ja vlen. Po a ja vlen të harxhoni çdo ditë 1 orë kohë për të shitur një vegël muzikore?

4.      Ja vlejnë paratë që harxhoni?

100oferta.com ka një ofertë 100 ditore për të postuar FALAS dhe për çdo përdorues të ri njoftimi i parë do të jetë FALAS. Edhe për përdoruesit me qindra njoftime do të jetë e mundur blerja e paketave të anëtarësimit me shumë leverdi.  Por në platforma të tjera njoftimi do t’ju kushtojë. Ja vlen?

5.      Personaliteti

Për të patur sukses në ofertat tuaja ju duhet të jeni seriozë, të sinqertë dhe të disiplinuar. Nëse jeni një biznesmen që duhet të njoftoni shumë oferta, ju duhet të bashkëpunoni me personat e interesuar për të ndërtuar një emër të mirë dhe besueshmëri, çka do t’ju ndihmojë të jeni të suksesshëm në biznesin tuaj.

   

835 herë e lexuar, 1 herë sot

  

Të sponsorizuara

 • 10 këshilla për të shitur një makinë të përdorur

  by në 15/09/2017 - 1 Komente

  1. Të njohësh tregun Do të jetë e lehtë të shisni makinën tuaj? Apo do t’ju duhet të ulni çmimin dhe të prisni gjatë? Ja disa të dhëna interesante: –          Makinat familjare edhe pse nuk kanë shumë fansa, kanë një kërkesë në rritje –          Shitjet e makinave të modifikuara dhe sportive janë sezonale; më shumë […]

 • Promovo biznesin në blogun e 100oferta.com

  by në 15/09/2017 - 0 Komente

  Kërkon të përhapësh idetë e tua? Dëshiron të promovosh një sipërmarrje? Ke një reagim për funksionimin e tregut? Shkruaj në blogun e 100oferta.com dhe do kesh mundësinë që shkrimi të lexohet nga mijëra vizitorë në ditë, të përhapet brenda pak minutash në rrjetet kryesore sociale: Facebook, Linkedln, Twitter, Google+ etj., në të cilat 100oferta.com ka […]

 • Si të blesh makina në ankand

  by në 14/10/2017 - 0 Komente

  Ka shumë mënyra për të blerë një makinë në Evropë, por kur bëhet fjalë për blerje të zgjuara me çmime sa më të lira një nga mënyrat më të mira është ajo e ankandit. Ankandi në internet ndryshon nga ankandi i zakonshëm i makinave, por disa nga rregullat bazë janë të njëjta. Duhet të regjistroheni […]

 • Çmimet e automjeteve të përdorura 2017

  by në 25/10/2017 - 0 Komente

  Përcaktimi i çmimeve mesatare të makinave sipas vendeve kërkon modele komplekse të përcaktimit të çmimeve, por këtë studim e ka realizuar me sukses Car Spring. Për makinat e përdorura, kjo mund të jetë edhe më e komplikuar. Shkalla e zhvlerësimit nga një makinë në tjetrën fillon në momentin kur makina shitet nga pronari i parë […]

 • Cila është më e mira nga makinat e përdorura?

  by në 31/08/2017 - 0 Komente

  Kompania prestigjoze e testimit të makinave Dekra ka vlerësuar 15 milion inspektime të automjeteve. Kur ble një makinë të përdorur, ka edhe shumë rreziqe. Për shembull, vlerësimi i kostove për mirëmbajtjen e vazhdueshme: Sa është rreziku për blerjen e një makine që ka përshkuar 100,000 kilometra? A ka nevojë për shërbime në kutinë e shpejtësisë, […]

total