Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Hyr

Smartphone më i mirë: HTC One, Galaxy S3, apo iPhone 5

Info-Treg 08/03/2013

HTC sapo ka nxjerrë supertelefonin e saj Android , HTC One. Ky zhvillim i fundit në luftërat e smartphone ka ngritur një përplasje epike që në thelb është një betejë edhe mes numrave, jo rastësisht 1, 3 dhe 5.

Kjo është, HTC 1, S Galaxy 3 dhe iPhone 5.

Në këtë përplasje titanike të supertelefonave, a ka ndonjë mundësi që më i hershmi, Apple me iPhone 5 të marrë kurorën? Apo është më shumë si një lojë golfi, ku sa më i ulët numri aq më mirë dhe njëshi do të thotë se fitorja është pranë HTC? Apo më i fuqishmi duket numri tre – si seriali i goditur i filmave? – A e ka frenuar disi Samsung vrullin e tij në Takedown ndaj Apple dhe gjithë krijuesve të tjerë Android?

Le ta lemë numerologjinë mënjanë, e cila ndoshta shume prej nesh nuk na pëlqen: dhe t’iu hedhim një sy specifikave të reja nga HTC One që lëviz qetë, Galaxy Samsung S III, apo iPhone super-slim Apple 5.

Ju mund ta gjykoni vetë se cili është numri juaj me fat?

HTC ONE IPHONE 5 GALAXY S III
Rrjeti 4G LTE 4G LTE 4G LTE
Ekrani 4.7-inch Super LCD3 display; 1080 x 1920 pixels, 469 ppi 4-inch Retina display, 1136-by-640 pixels, 326 ppi 4.8-inch HD Super AMOLED, 1280-by-720 pixels, 306 ppi
Sistemi i operimit Android 4.1, HTC Sense UI “Blink Feed” iOS 6 Android 4.1 with TouchWiz
Kamera e pasme 4MP UltraPixels, LED flash, 1080p 8 megapixel LED flash, 1080p 8 megapixel LED flash, 1080p
Kamera e përparme 2.1 MP, 1080p Më pak se 1 megapixel (720p) 2 megapixels, 720p
Specifika kamera 1/3” sensor, regjistrim i njëkohshë për HD video dhe imazhe, geo-tagging, detektim portreti dhe buzeqeshje, OIS Rritje e reduktimit të papastërtive, prezantim për ndarje fotosh, përmirësim në ambjent me pak dritë, detektim portreti, fokusim me prekje, geo-tagging, HDR Fokusim me prekje, geo-tagging, detektim fytyre dhe buzeqeshje, shperndarje fotosh, selektim “foto me e mire” ndarje me miqtë nëpërmjet njohjes së portreteve, editim
Hapësira 32/64GB 16/32/64GB 32/64GB
Memorje 2GB RAM 1GB RAM 2GB RAM
Koha e bisedës Jo 8 orë, 45 minuta 10 orë, 20 minuta
Koha në web Jo 9 orë, 56 minuta 5 orë, 17 minuta
SD Slot/Bateri e ndërueshme Jo Jo Po
Pesha 143 gram 112 gram 133 gram
Dimensionet 137.4mm x 68.2mm x 9.3mm 123.8mm x 58.6mm x 7.6mm 136.6mm x 70.6mm x 8.6mm
Çmimi USD I pashpallur 199 199
Të veçanta Zoe HD video/foto; BlinkFeed homescreen; BoomSound stereo artopalante; Sense TV me sensorë IR për ta kthyer telefonin në pult televizori; kamera “UltraPixel” Siri; iCloud; Lightning connector; App Store NFC suite, S Beam, Buddy Share; Google Now

Një përgjigje tek “Smartphone më i mirë: HTC One, Galaxy S3, apo iPhone 5”

 1. apo nokia me lumia 920??

 • Si të përgatiteni për një intervistë pune?

  by në 08/01/2018 - 0 Komente

  Disa rregulla të thjeshta për të qenë kandidati kryesor për vendin e punës Të gjithëve na ka rastisur të jemi prezentë në një intervistë për një vend pune. Emocionet padiskutim janë të mëdha, e ndoshta çdo rregull i mësuar më parë, në ato momente harrohet. Megjithatë e rëndësishme është siguria dhe besimi në aftësitë tona, […]

 • 50 ide biznesi për të rinjtë e vendeve në zhvillim

  by në 11/01/2018 - 0 Komente

  Kontabiliteti. Nëse keni një diplomë kontabiliteti mund të filloni një shërbim si kontabilist i pavarur për bizneset e tjera të vogla që nuk mund të përballojnë një person me kohë të plotë.   Marketing affiliate. Nëse jeni një person bindës, mund të merrni një komision nga një kompani për shitjen e prodhimeve të tyre drejt […]

 • 15 pyetjet më të zakonshme në një intervistë pune

  by në 10/01/2018 - 0 Komente

  Nuk ka rëndësi nëse është hera e parë, apo e 100-të që intervistoheni për një vend pune. Gjithmonë është e rëndësishme që të jeni të përgatitur, që nga kontakti juaj fillestar me menaxherin e punësimit dhe në vijim. Sigurohuni që keni njohuri të mjaftueshme për kompaninë kohët e fundit, nëse është cituar në lajme, ka […]

 • Parimet themelore të dizajnit për dekorimin e shtëpisë

  by në 12/01/2018 - 0 Komente

  Disa njerëz kanë talent të lindur për dekorimin ose dizajnin. Të tjerët i mësojnë aftësitë dhe janë në gjendje t’i zbatojnë me sukses. Ka edhe të tjerë, që nuk janë shumë të aftë për dizajn, por disa teknika bazë mund t’i ndihmojnë shumë. Këto rregulla dhe parime për rregullimin janë mjaft të thjeshta dhe shumica […]

 • Sjellja e blerësit dhe strategjia e marketingut

  by në 09/01/2018 - 0 Komente

  Sjellja e blerësit është qasja sistematike e konsumatorëve kur hyjnë në procesin e blerjes dhe arrijnë të marrin vendime. Procesi i vendimmarrjes hap pas hapi, së bashku me mënyrat e zakonshme të vendimmarrjes, janë të dobishme për zhvillimin e strategjive të marketingut.   Njohja është e nevojshme Hapi i parë në procesin e blerjes së […]

total