Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Hyr

8,000 LEK

Whey Charger 2.2kg

  • Adresa: SHYQERI ISHMI
  • Rrethi: Tiranë
  • Kontakt: ✅+355673222022 ✅+355674619350
  • Postuar: 26/11/2017 17:38
  • Skadon: 70 ditë, 17 orë
whey-charger-cookies_and_cream

Përshkrimi

Proteina Whey Me Formulën Më Cilësore
Suplement Ushqimor/Pa Aspartam
Produkt që përmban 74 % proteinë posaçërisht për sportistët, me embëlsues.
74 % protein whey (nga hirra), është shumë e rëndësishme të konsumohet pas stërvitjes pasi proteina rimbush muskujt tuaj me energji. Proteina që nxirret nga hirra e qumështit është një burim i shkëlqyer i amino acideve esenciale. Ajo merr pjesë në rritjen dhe mbajtjen e masës muskulare dhe suporton sistemin kockor.*
*Këto të dhëna janë provuar shkencërisht nga European Food Safety Authority (EFSA) dhe janë autorizuar nga European Commission (EC).
Udhëzime për përdorimin:
Përzieni 1 lugë të masës (32G) të Whey Charger 100 me 250 ml ujë të ftohtë. Si shtesë ushqimore merrni 1 lugë në ditë. Në ditët që ushtroheni konsumoni 1 lugë 30 minuta pas stërvitjes. Në ditët që nuk ushtroheni përdorni 1 scoop menjëherë pas zgjimit në mëngjes.
Informacion mbi faktorët alergjik:
Prodhuar në një GMP që përdori soj, qumësht, hirrë, vezë dhe arra.
Pesha neto :
2270 gr
Specifikimet e Produktit:
Doza: 1 Lugë (32 g) Dozat për pako: 70
PERMBAJTJA /100g /portion 32 g *RI% (/portion)
Energjia 1691 kJ/ 400 kcal 543 kJ/ 129 kcal 6%
Yndyra 5,2 g 1,7 g 2%
nga të cilat të Ngopura 2,0 g 0,7 g 4%
Karbohidrate 13 g 4,2 g 2%
nga të cilat Sheqer 3,0 g 3,0 g 1%
Fibra 2,5 g 0,8 g ƚ
Proteina 74 g 24 g 48%
Kripa 0,77 g 0,24 g 4%
*RD: Referenca e dozës për një të rritur (8400 kJ/2000 kcal).
ƚ: RI nuk është përcaktuar.
Përbërësit: Whey Protein Matriks [89% Whey Protein Concentrate, 5% Whey Protein Isolate, 6% Hydrolyzed Whey Peptides], Pluhur i skremuar kakao, Vajra bimor [Vegetable Medium Chain triglycerides (MCT) nga vaji i arrës së kokosit], aroma, ëmbëlsues (sucralose).
Profili i Amino Acideve Esenciale
(Amino acide për 100 g protein)
AAEt: Amino Acide Esenciale AAJt: Amino Acide Jo-Esenciale
L-Isoleucine (BCAA) 5795 mg L-Alanine 3090 mg
L-Leucine (BCAA) 8513 mg L-Arginine 3949 mg
L-Valine (BCAA) 6192 mg L-Aspartic acid 8641 mg
L-Histidine 5103 mg L-Cystine 3167 mg
L-Lysine 7833 mg L-Glutamic acid 15603 mg
L-Methionine 5103 mg Glycine 1744 mg
L-Phenylalanine 4462 mg L-Proline 5359 mg
L-Threonine 5782 mg L-Serine 4744 mg
L-Tryptophan 1100 mg L-Tyrosine 3820 mg

Nuk ka tag

198 herë e lexuar, 1 herë sot

  

Numri i postimit: 8225950c4891cdfe

Raporto problem

Duke procesuar kërkesën tuaj, ju lutem prisni...
total