Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Hyr

 

EKONOMIST

  • Profesioni: Ekonomist
  • Adresa: SARANDE
  • Rrethi: Sarandë
  • Kontakt: 0684052085
  • Postuar: 26/06/2017 12:26
  • Skadon: 38 ditë, 2 orë

Përshkrimi

Kompania “ S&D Invest” lider ne fushen e turizmit, per Projektin e Investimit afatgjate per resortet e saj ne te gjithe Shqiperine, kerkon staf te kualifikuar, per te ofruar sherbim ekselent ne nivel kombetar dhe nderkombetar.

Ne kuader te zgjerimit te stafit ne Resortin Bougainvillebay ne Sarande, kerkon:

Ekonomist

Detyrat/ Pergjegjesite
• Mbikqyr perputhjet me rregullat e qeverise dhe drejtorise tatimore qe kane lidhje me resortin.
• Mbikqyr marrdhenien financiare hotel – restorant, hotel – bar.
• Mban bilance per shpenzime ne resort.
• Monitoron inventarin e ardhur dhe parashikon inventari qe duhet.
• Ben mbylljet ditore ne derpartamentet e ndryshme te hotelit.
• Miremban dhe organizon te gjitha dosiet e personelit me te gjitha te dhenat, kerkesat e pushimeve apo kerkesat personale per dite pushimi.
• Cdo dite verifikon gjendjen fizike monetare te arkes, me gjendjen kontabile te rregjistruar ne librin e arkes.
• Cdo fund muaji, organizon inventarizimin e mallrave ne departamentet e hotelit dhe ben zbardhjen e rezultatit te inventarit te tyre.
• Cdo fund muaji, organizon edhe inventarizimin e paisjeve dhe orendive (AQT), jo vetem te Bar Restorantit, por edhe te apartamenteve te aesortit, evidenton problematikat (nese ka) per fazen pergatitore te Resortit per sezonin e ardheshem dhe zbardh dhe njehson inventarin fizik me inventarin kontabel te tyre.
• Performon detyra te tjera te kerkuara nga manaxhimi

Kerkesat e punes dhe aftesite:
• Diplome universitare per finance.
• Pese ose me shume vite experience ne pozicion ekonomiste. Preferohet experience ne hoteleri.
• Njohuri te programeve kompjuterike mbi kontabilitetin dhe aftesi per te pergatitur dhe analizuar te dhenat e gjeneruara nga kompjuteri.
• Aftesi per te trajtuar detyra te shumta ne te njejten kohe.

Te interesuarit mund te dergojne email me cv e tyre ne : hr@agikons.com ose te telefonojne ne numrin 0684052085

Nuk ka tag

59 herë e lexuar, 1 herë sot

  

Numri i postimit: 1015950e139775e3

Raporto problem

Duke procesuar kërkesën tuaj, ju lutem prisni...

Profil i verifikuar

total