Mirësevini, vizitor! [ Regjistrohu | Hyr

 

AGJENT SHITJE PRONA TE PATUNDSHME

  • Paga: 25.000
  • Profesioni: Agjent Imobilar
  • Adresa: Blv.Gjergj Fishta
  • Rrethi: Tiranë
  • Kontakt: 0692027070
  • Postuar: 01/12/2017 10:09
  • Skadon: 9 ditë, 14 orë
THE-Point_Recruiting_Post

Përshkrimi

Nëse jeni të gatshëm të eksploroni një karrierë emocionuese dhe të kënaqshme në fushën e ndërmjetësimit të pronave të paluajtshme, ne, tek THE POINT Real Estate jemi të gatshëm t’ju udhëheqim drejt suksesit.
Bëje vetë realitet suksesin tënd.

Eksperti i ndermjetesimit te pronave ka per detyre te identifikoje prona te paluajtshme me karakter rezidencial apo komercial, per shitje apo qeradhenie, si dhe te perfaqesoje interesat e klienteve te tij ne nje proces shitblerjeje apo qeradhenieje. Ai kryen detyra te tilla si listim i nje prone, marketimi i saj, intervistim i klienteve te mundshem, shoqerim i klienteve ne pronat per te cilat kane interes, diskutim i kushteve te nje kontrate shitjeje apo qiradhenieje dhe ndjekja e saj deri ne firmosjen e saj, etj.

Detyrat dhe pergjegjesite :

1. Te identifikoje prona per shitje apo qiradhenie;

2. Te identifikoje bleres apo qiramarres te mundshem;

3. Te veproje si ndermjetes ne negocim midis pales blerese dhe pales shitese, duke I perfaqesuar te dyja palet njekohesisht apo edhe vetem njeren prej tyre;

4. Te promovoje shitjen e pronave te portofolit te tij nepermjet njoftimeve, reklamimemeve, aktiviteteve te marketingut te percaktuara ne planin e tij te marketingut;

5. Te krahasoje nje prone me nje tjeter ne nje zone te caktuar per te bere analizen e krahasuar te tregut;

6. Te keshilloje klientet mbi kushtet e tregut, cmimet, mundesite e kreditimit, ceshtjet ligjore mbi pronesine, etj.

7. Te intervistoje klientet per te kuptuar llojin e prones qe deshirojne, cilat jane nevojat e tyre dhe mundesite financiare per perfundimin e transaksionit;

8. Te shoqeroje bleresit gjate vizites ne prone, duke i keshilluar ata mbi vleren dhe mundesite qe ofron prona qe ata po vizitojne;

9. Te verifikoje statusin e pronesise se pronave ne portofolin e tij ;

10. Te pergatise dokumentacionin per mbylljen kontratave;
Kualifikimet / Kërkesat
1) Kerkohet diplome arsimi universitar;

2) Eksperience minimum 2-vjecare ne pune, mundesisht ne profile te ngjashme;

3) Njohje te gjuhes angleze;

4) Njohuri kompjuteri dhe elektronike

5) Aftesi komunikimi;

6) Aftesi te forta negocimi;

Shperblimi: Page fikse dhe shperblim me baze komisioni deri ne 40% te komisionit te realizuar;
Shperblime te tjera: Mbi bazen e performances;
Dergoni CV tuaj ne: info@thepoint.al
tel +355692027070

Nuk ka tag

402 herë e lexuar, 1 herë sot

  

Numri i postimit: 198593a701875731

Raporto problem

Duke procesuar kërkesën tuaj, ju lutem prisni...

Oferta nga ky postues

total